Mona Steinsland
Doświadczanie i uczenie Formy OtwartejZdjęcie pokazuje architektoniczne elementy i budowle (części drewnianego dachu i podłogi) – dodatku do natury/kamiennej „podłogi” – scena ta jest zwrócona na złą i mokrą pogodę z południa i ze wschodu – od strony morza. Jest to architektoniczny dodatek w jednym z 5 mini-sytuacji/pejzaży i klimatu. W każdej z nich panują inne warunki, ale wszystkie odnoszą się do kamiennej ściany/góry zwróconej na zachód – która łączy morze na południu ze szczytem góry na północy. Jest to Sælefjellet na wyspie Sotra. Tytuł tej pracy to “Nadmorska katedra – przestrzeń publiczna” i jest to część mojej pracy dyplomowej, którą wykonałam w Bergen School of Architecture w sierpniu 1995r. Moja prezentacja dotyczy podmiotu i przedmiotu. Skupia się na indywidualnym doświadczeniu formy otwartej i rozwijania własnego (indywidualnego) języka otwartej formy – aby patrzeć i widzieć więcej, aby być krytycznym w stosunku do swoich prac i aby wydobyć indywidualną ekspresję architektoniczną.


____________________________________________________________________


Sympozjum Wobec Formy Otwartej Oskara Hansena
Moderator sesji: prof. Piotr Juszkiewicz
Instytut Nauk o Ziemi UMCS w Lublinie
Al. Kraśnicka 2 cd – wejście od ulicy Głębokiej


____________________________________________________________________


Mona Elisabeth Steinsland: wykładowca w Bergen School of Architecture, sekretarz/docent.
Urodzona w 1968 roku, w Sund (Norwegia). W latach 1990-1995 studiowała w Bergen. Brała udział w kursach letnich I i II dotyczących Struktury Wizualnej, rzeźby i czytelności wielkich liczb” z Oskarem Hansenem w domu Zofii i Oskara Hansenów w Polsce. Równolegle na Uniwersytecie w Bergen studiowała meteorologię/klimat (1991), praktyczną ekologię krajobrazu (1994) oraz zdała Examen Philosophicum.
Od 1995 roku jest czynnym architektem oraz nauczycielem, organizuje wystawy, prezentacje i redaguje książki; pracowała przy zagospodarowaniu miasta Karmøy (1997-1998),a także brała udział w projekcie „Allmenningen” w Bergen Centre of Design, Miasto Kultury Bergen 2000 (1999-2000). Jest architekt konsultantem dla władz miejskich Sogn og Fjordane (2005–2007).


____________________________________________________________________


INFO / PROGRAM / PARTNERZY / WYSTAWY / SESJA / >>>